تعیین ارزش گمرکی کالا،09123707174،66922906،ترخیص کالا از گمرک،اداره كل بازبيني, بازبيني گمركات اجرائي, بانك اطلاعات سيستم متمركز تعيين ارزش گمركي (ستاگ), تسهيل ترخيص كالا, تغيير نحوه تعيين ارزش گمركي كالاها, جلوگيري از رقابت غير منصفانه, دستورالعمل نحوه تعيين ارزش گمركي كالاها, دفتر تعيين ارزش, دواير ارزش, سيستم متمركز تعيين ارزش گمركي (راهنماي كاربران), فرم QFV-01, كالاهاي وارداتي,کالاهاي وارداتي مسير سبز, كم اظهاري و بيش اظهاري تعیین ارزش گمرکی کالا
دوشنبه 25 تير 1403      07:04
 
 
Text/HTML


 

ترخیص کالا از گمرک
 

ترخيص کالا از گمرک
ترخيص کار
رسمي گمرک ايران


گمرکات تخصصی ما شامل:

گمرک شهريار
گمرک امام خميني


ترخيص کالا بصورت تخصصي

در سريعترين زمان و قيمتي مناسب

واردات کالا از ثبت سفارش

تا تحويل درب کارخانه

 

شرکت تدبير تجارت اسپيدار
با ما تماس بگيريد

 09123707174
021-66922906
0
21-66923003

 

آمار بازدید
تعیین ارزش گمرکی کالا

دستورالعمل نحوه تعیین ارزش گمرکی کالاها تغییر کرد.
 

 
در این دستورالعمل آمده است: به منظور بهبود و اصلاح نظام تعیین ارزش گمرکی، افزایش سرعت، دقت و صحت در تعیین ارزش گمرکی، تسهیل ترخیص کالا، جلوگیری از رقابت غیر منصفانه و وصول صحیح حقوق ورودی و در اجرای بند پ دو مصوبه مورخ ۱۹/۰۵/۱۳۸۹ و با توجه به بهره‌برداری از بانک اطلاعات سیستم متمرکز تعیین ارزش گمرکی (ستاگ) و دستاوردهای حاصله از اجرای آن و در جهت تخصصی کردن رسیدگی به ارزش کالاهای وارداتی و مقابله با کم اظهاری و بیش اظهاری در ارزش برخی از کالاهای دارای ریسک بیشتر و حمایت از واردکنندگان صحیح‌العمل، بدینوسیله دستورالعمل زیر جایگزین دستورالعمل مورخ ۰۱/۱۰/۱۳۸۹ می‌شود.
لازم است براساس این دستورالعمل دوایر ارزش و بازبینی نسبت به رسیدگی به ارزش کالاهای وارده و ورود اطلاعات، ثبت و ارسال آن به دفاتر تعیین ارزش و براساس دستورالعمل بهره‌برداری از سیستم متمرکز تعیین ارزش گمرکی (راهنمای کاربران) اقدام کنند:
 
۱ـ رسیدگی به ارزش تمامی کالاهای وارداتی مسیر زرد و قرمز در دایره ارزش و کالاهای وارداتی مسیر سبز در مرحله بعد از ترخیص و در دایره بازبینی انجام شود.
 
تبصره یک: به منظور تسهیل و تسریع در ترخیص، رسیدگی به ارزش کالاهای وارداتی سازمان‌ها، دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی دارای ردیف بودجه (در هر سال) و صادرکنندگان نمونه کشوری، بعد از ترخیص و در بازبینی گمرکات اجرائی انجام می‌گیرد.
 
۲ـ ورود اطلاعات ارزش کالاهای وارداتی در مرحله قبل از اظهار و بعد از اظهار با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه با بهره‌گیری از توانمندی‌های بخش خصوصی در گمرک امکان‌پذیر می‌باشد.
 
۳ـ مسئولین دوایر ارزش موظف به کنترل صحیح ورود اطلاعات از لحاظ ثبت تمامی اقلام مندرج در فاکتور حداکثر ۱۰ قلم عمده کالا و نظارت بر صحت آن می‌باشند.
 
۴ـ در صورت مشاهده اختلاف در درب خروج، بازبینی گمرک محل و اداره کل بازبینی و اخذ مابه‌التفاوت یا صدور کسر دریافتی نظریه واحد مربوطه در قسمت گزارش واحد کنترل ثبت شود.
 
۵ـ نحوه تعیین ارزش دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مستعمل مطابق بخشنامه مورخ ۰۶/۱۰/۱۳۹۰ خواهد بود.
 
۶ـ‌ چنانچه در دوایر ارزش، بازبینی یا درب خروج اختلاف ارزش استنباط شود که موجب اعتراض صاحب کالا یا نماینده قانونی وی شود. لازم است با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه موضوع رسیدگی و در صورت اعتراض مجدد، پرونده قابل ارجاع به دفتر تعیین ارزش و مراجع رسیدگی به اختلافات گمرکی خواهد بود.
 
۷ـ در محاسبات مربوط به دستیابی به ارزش کالا در اجرای بند پ ماده ۱۵ قانون امور گمرکی ضمن رعایت بخشنامه‌های ابلاغ شده، هزینه‌های بعد از ورود به میزان هفت درصد منظور شود.
 
۸ـ در صورت بروز اختلاف در دوایر ارزش و بازبینی قبل از درج نظریه کارشناس رسیدگی کننده در ظهر اظهارنامه و یا صدور کسر دریافتی و ثبت در سیستم ارزش، گزارش‌ لازم در فرم کارشناسی مربوطه (فرم QFV-01) درج و پس از کسب نظرات مسئولین مافوق، نظریه نهایی در سیستم ارزش و ظهر اظهارنامه ثبت و فرم کارشناسی فوق و سایر مدارک در سیستم اسکن گردد.
 
۹ـ ارزش‌های ثبت شده با کد ۲۴ (بنام دفتر تعیین ارزش) به عنوان ارزش‌های حداقل با توجه به نوع، کیفیت و کشور سازنده بوده و اولویت اجرا و استناد را خواهند داشت.در صورت واردات لوازم خانگی، صوتی و تصویری به نام نمایندگی‌های رسمی ثبت شده در مرکز اصناف کشور، با توجه به حجم خرید و هزینه‌های بعد از ورود بیشتر (از جمله خدمات پس از فروش، گارانتی و…) ارزش اظهاری تا ۵ درصد کمتر از ارزش‌های ثبت شده با کد ۲۴ (بنام دفتر تعیین ارزش) قابل پذیرش خواهد بود.
 
۱۰ـ دفتر تعیین ارزش اطلاعات و سوابق ارزش ارسالی از گمرکات را پایش و در صورت تأیید و ضرورت در بانک اطلاعات ثبت خواهد کرد.
 
۱۱ـ مسئولیت پایش و بروز رسانی ارزش‌های حداقل و بانک اطلاعات ارزش به عهده دفتر تعیین ارزش خواهد بود بدیهی است نظارت و کنترل بر ثبت و ورود اطلاعات و عملکرد دوایر ارزش به عهده مدیران محترم گمرکات اجرایی است.
 
۱۲ـ اداره کل بازبینی، دوایر بازبینی و ارزش ستادهای نظارت گمرکات استان‌ها و گمرکات اجرایی موظفند با استفاده از سوابق و اطلاعات موجود در بانک اطلاعات سیستم متمرکز تعیین ارزش گمرکی و با رعایت شرایط همزمانی خرید و براساس ماده ۱۵ قانون امور گمرکی و دستورالعمل‌های صادر شده به ارزش کالاهای وارداتی رسیدگی کنند.

ترخيص کالا, 09123707174شکوهي,ترخيص ,بازرگاني,صادرات واردات,بندرعباس,استعلام هزينه گمرکي،استعلام آنلاين هزينه هاي گمرکي،هزينه حقوق گمرکي،هزينه عوارض گمرکي،هزينه تعرفه گمرکي،استعلام هزينه،استعلام هزينه واردات خودرو،هزينه واردات خودرو،هزينه ترخيص،هزينه ترخيص کالا،استعلام آنلاين هزينه ترخيص کالا،استعلام آنلاين هزينه واردات خودرو،هزينه واردات،مسافر,کالا,گمرک,تجارت,بازرگان,ترانزيت,ثبت سفارش,سفارش,پرفرما,پروفرما,کارت بازرگاني,طرح توجيهي,مستعمل,صنايع,کشتراني,ارشاد,حمل ونقل,فاکتور,گواهي مبدا,بيمه,عدل بندي,بانک,برات,برات وصولي,واردات در قبال صادرات,گمرک,تجارت,اظهارنامه,پيشنويس,کنسول گري,اخبار,کالا,مرجع,پشتيباني,محفوظ,خط,ترخيص کالا و خدمات ,ترخيص,کارت ,حق العمل ,گمرکي,مسير سبز,سياهه خريد,تجارت،سايت گمرک ايران،اداره گمرک،سازمان گمرک،آزمون گمرک, اداره كل بازبيني, بازبيني گمركات اجرائي, بانك اطلاعات سيستم متمركز تعيين ارزش گمركي (ستاگ), تسهيل ترخيص كالا, تغيير نحوه تعيين ارزش گمركي كالاها, جلوگيري از رقابت غير منصفانه, دستورالعمل نحوه تعيين ارزش گمركي كالاها, دفتر تعيين ارزش, دواير ارزش, سيستم متمركز تعيين ارزش گمركي (راهنماي كاربران), فرم QFV-01, كالاهاي وارداتي, كالاهاي وارداتي مسير سبز, كم اظهاري و بيش اظهاري