مقالات علمی ثبت علامت تجاري ،مقالات ثبت برند تجاری، مدیریت فروش، مدیریت بازاریابی، فنون مذاکره، اصول بازاریابی، اهداف نام تجاری، برند، مزایا، بازاریابی، چگونگی موفقیت، بازار، مارکت، نام تجاری، علائم تجاری، برند، لوگو، اسم تجاری، نشان تجاری، اصول مدیریت، بازار هدف، محصول ، محصولات، کالا، برندسازی، پرورش برند، بازارسازی، افزایش فروش، تبلیغات جایگاه ایران بین10 برند برتر خطوط هوایی دنیا > پایگاه تخصصی ثبت علائم تجاری و خرید و فروش برند تجاری
جمعه 29 شهريور 1398      22:06
ثبت برند تجاری

منوی داخلی
خانه
کارشناس رسمی
ترخیص کالا،بازرگانی
خدمات ثبتی و حقوقی
مقالات
برگزیده
تالار گفتگو
تماس با ما
Customs Clearance
International Reg
DnnForge - NewsArticles
31

جایگاه ایران بین10 برند برتر خطوط هوایی دنیا

بسیاری ازخطوط هواپیمایی برتر دنیا در طی مدت زمان حداکثر 20 ساله توانستند خطوط هوایی دنیا را در تسخیر خود در آورند این در حالیست که شرکت های هواپیمایی در ایران با گذشت 30 سال علیرغم برخوردار از حمایت های کامل دولت هنوز فرسوده هستند و بسیاری از شرکت های واپیمایی به علت فرسوده وبدن و نداشتن امنیت در لیست سیاه خطوط هوایی جهان قرار گرفته اند.

موسسه برند فاینانس 20 برند خطوط هوایی جهان را معرفی کرده است.

1- Lufthansa

ارزش برند لوفتانزا بالغ بر 3 هزار و 800 میلیارد دلار برآورد شده است.بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی در آلمان و از نظر حمل مسافر دومین بعد از ایر فرانس در اروپا و پنجمین در جهان است. این شرکت هوایی با داشتن ۷۲۲ ناو هوایی سومین خط هوایی بزرگ جهان است. این شرکت به ۷۸ کشور جهان پرواز دارد و پرچمدار کشور آلمان نیز است. لوفت‌هانزا در ایران فعال بوده و دفتر مرکزی آن در خیابان ولیعصر تهران قرار دارد.این شرکت در حال حاضر هر روز یک پرواز رفت و برگشت از فرودگاه فرانکفورت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی دارد.

لوفت هانزا جوایز متعددی را در سال 2011 از آن خود ساخته است. تازه ترین مورد آن در مراسم جوایز جهانی سفر که در دوم سپتامبردر آنتالیای ترکیه برگزار شد، بود. هیئت داوران مستقل متشکل از بیش از 213000 متخصص صنعت هوانوردی لوفت هانزا را به عنوان "خط هوایی پیشتاز اروپا" برگزیدند. lufthansaدرحقیقت متشکل از دو کلمه سانسکریتیlupthوhansa به معنای قوی ناپدید شونده است . در ابتدای صنعت هوانوردی در آلمان هواپیماها به رنگ سفید خالص و شبیه قو بودن به همین دلیل دکتر اوتو فرایل(طراح آرم)هنگام طراحی لوگو بیشتر سعی کرد قویی را طرحی کند که هنگام پرواز در آسمان ناپدید میشود(اوج میگیرد).

2-Singapore Airlines

ارزش برند این خط هواپیمایی برتر جهان 3 هزار و 700 میلیارد دلار است.هنگامی که سنگاپور از مالزی جدا شد، بر سر استقلال طلبی این کشور، نزاع های سیاسی زیادی وجود داشت، اما کار جالبی که سنگاپوری ها در بدو تاسیس خطوط هوایی شان انجام دادند، آن بود که به خطوط هوایی دیگراز آمریکا و اروپا اجازه دادند که به راحتی وارد محدوده هوایی سنگاپور بشوند و از آن بگذرند یا آنکه بار و مسافران خود را تخلیه کنند.

در نتیجه همین استقبالی که دیگر خطوط از حیطه هوایی سنگاپور انجام دادند- با اینکه این کشور کوچک است و در کمتر از 3 دقیقه از پرواز، شما از مرز هوایی آن خارج می شوید- سبب شد که به عنوان یک شرکت هوایی که دیگر خطوط هوایی نیز می توانند از مزایای آن استفاده کنند مطرح بشود.

به نظر می رسد ایرباس در یک تقابل برندینگ با سنگاپور ایرلاین ، خواستار آن شد که این هواپیما برای اولین بار در این شرکت به پرواز در آید.

طبعا این کار خطوط هوایی سنگاپور، با پوشش خبری رسانه های جهانی همراه بود و سبب شد که برند آنها، درانظار جهانی بیشتر به چشم آید، حال آنکه وقتی خطوط هوایی مالزی، مدتی بعد، از همان مدل ایرباس در خطوط خود استفاده نمود، به زحمت چند تا از روزنامه های بومی و محلی از مساله استقبال نمودند.

3-Emirates

هواپیمای امارات سومین برند خطوط هوایی دنیاست.این برند برای تمام ایرانیان آشناست.برندی است که طی یکی دو دهه اخیر توانست جایگاه خود را به سطح بین المللی ارتقا دهد.این هواپیمایی فعالیت خود را از سال 1985 با دو فروند هواپیمایی که از پاکستان اجاره کرده بود آغاز کرد.در حال حاضر امارات تنها شرکت هواپیمایی در جهان به شمار می رود که قادر است مسافرین خود را تنها با یک توقف از استرالیا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک برساند.نکته حائز اهمیت این است که مقامات سیاسی دوبی تا آنجا که بتوانند هیچ دخالتی در اداره امارات انجام نمی دهند.

4-Delta Air Lines

هواپیمایی دلتا ایرلاین چهارمین برند معروف خطوط هواپیمایی در دنیاست.ارزش برند این خط هوایی بالغ بر 3 هزار و 100میلیارد دلار است.این هواپیمایی تا سال گذشته در ناوگان خود 821 فروند هواپیمای فعال و 20 فروند سفارش داده شده داشت.

5-China Southern Airlines

هوپیامایی چین در این رده بندی رتبه پنجم را به دست آورده است.ارزش برند این خط هوایی معتبر دنیا 2 هزار و 533 میلیارد دلار است.ناوگان این هواپیمایی تا سال 2010، مجموع 355 فروند هواپیما و 103 فروند سفارش داده شده داشت.

6-Cathay Pacific

این برند ارزشی بالغ بر 2 هزار و 383 میلیارد دلار دارد.این ایرلاین که یک ایرلاین هنگ کنگی(اگرچه در شانگهای پایه ریزی شد) هست که در 24سپتامبر 1946توسط دوخلبان به نام های:روی فارل(آمریکایی)و سیدنی دی کانتزو(استرالیایی)که هر دو خلبانان اسبق نیروی هوایی بودند،تأسیس شد.شانواره ی حال حاضر Cathayدر سال 1994 با اسمBrush wingsمعرفی شد.خط رو به پایین نماد سرعت و خط رو به بالا نماد دور پروازیست.بنابر این فکر نکنید که نماد این شرکت هواپیمایی به شکل پرنده است.

7-Air France -KLM

این برند خطوط هوایی نبز که توانسته است رتبه هفتم را به خود اختصاص دهد دارای ارزش 2هزار و 382 میلیارد دلاری است.این شرکت هوایی از ایمن ترین شرکت های هوایی دنیاست.شناخته می‌شود . شرکت ایرفرانس-کی ال ام یک شرکت فرانسوی-هلندی است که تحت قوانین کشور فرانسه قراردارد و پایگاه اصلی آن در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس واقع است . این شرکت همچنین بزرگ‌ترین هواپیمایی اروپا به شمار می‌رود .(از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالیانه و مسافت طی شده) کی ال ام در سال ۲۰۰۴ میلادی بیش از ۶ میلیون مسافر را جابجا نمود .

8-United Airlines

برترین خطوط هواپیمایی آمریکا در این رده بندی رتبه هشتم را به دست آورده است.ارزش برند این خطوط 2هزار و 352 میلیارد دلار است.طبق آخرین اخباری که سال گذشته منتشر شد این شرکت هواپیمایی با شرکت کانتیننتال ادغم شد.این شرکت در سال 1926 تاسیس شد و به بیش از 210 مقصد پرواز دارد.همچنین تا سال 2010 ناوگان این هواپیمایی دارای مجموع 708 فروند هواپیمای فعال و 116 فروند سفارش داده شده بود.

9-ANA

ارزش این برند خطوط هواپیمایی بالغ بر 2 هزار و 175 میلیارد دلار است.این شرکت در سال 1952 تاسیس شد و حدود 25 سال است که در سطح جهانی مطرح شده است.در حقیقت این شرکت هواپیمایی تنها 25 سال است که در سطح بین الملل حضور دارد.نکته جالب اینجاست که این شرکت تنها به 71 کشور جهان پرواز دارد اما با این حال توانسته است برند و نشان خود را در بین برندهای هوای دنیا باز کند.

10-Air China

از 10 برند خطوط هواپیمایی برتر دنیا،2برند از کشور چین هستند.ارزش برندی این ظرکت هواپیمایی چینی 2هزار و 47 میلیارد دلار است.ایرچاینا با مجموع 265 فروند هواپیما و 146 فروند سفارش داده شده از بزرگترین ناوگان های هوایی دنیا به شمار می رود.

در ادامه این لیست نام شرکت هایی چون ترکیش ایرلاینز،بریتیش ایرویز،امریکن ایرلاینز و ... به چشم می خورد.

منبع: http://www.noornews.ir
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1509)
RSS comment feed
کد خبر: 19446

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت