مقالات علمی ثبت علامت تجاري ،مقالات ثبت برند تجاری، مدیریت فروش، مدیریت بازاریابی، فنون مذاکره، اصول بازاریابی، اهداف نام تجاری، برند، مزایا، بازاریابی، چگونگی موفقیت، بازار، مارکت، نام تجاری، علائم تجاری، برند، لوگو، اسم تجاری، نشان تجاری، اصول مدیریت، بازار هدف، محصول ، محصولات، کالا، برندسازی، پرورش برند، بازارسازی، افزایش فروش، تبلیغات مقايسه 5 ويژگي گوگل با ياهو > پایگاه تخصصی ثبت علائم تجاری و خرید و فروش برند تجاری
شنبه 28 فروردين 1400      21:01
ثبت برند تجاری

منوی داخلی
خانه
کارشناس رسمی
ترخیص کالا،بازرگانی
خدمات ثبتی و حقوقی
مقالات
برگزیده
تالار گفتگو
تماس با ما
Customs Clearance
International Reg
DnnForge - NewsArticles
14

مقايسه 5 ويژگي گوگل با ياهو

به گفته صاحب نظران، دنیای مبارزه موتورهای جستجوگر خیلی خیلی پرهیجان تر از دنیای مبارزه جنگ ستارگان است. هر روز یک نوآوری، هر روز یک تکنولوژی، هر روز یک آمار تکان دهنده.


اما همان طور که می دانید موتورهای جستجوگر گوگل و یاهو هم اکنون در صدر جدول محبوب ترین ها در جهان هستند و پایاپی در حال مبارزه اند. اخیراً شرکت ماکروسافت با پیشنهاد خرید یاهو می خواست که به این عرصه وارد شود ولی یاهو قبول نکرد.

مقایسه نتایج جستجوی گوگل و یاهو
در نگاه اول هر دو سایت نتایج مشابه ای را به نمایش می می آورند اما اگر دقیق تر شویم متوجه می شویم که گوگل نتایج بهتر و بهینه تری نسبت به یاهو ارائه می دهد. خیلی ساده است. یک عبارت را جستجو کنید و نتایج را با هم مقایسه کنید.

صفحه اول یا پیش خوان گوگل و یاهو
همان طور که می دانید، صفحه گوگل، صفحه ای ساده و سبک است که به مذاق کاربران ایرانی که سرعت اینترنت شان دیزلی است خوش می آید.


اما واقعیت این است که دیگر سنگین بودن صفحه و انتظار برای باز شدن صفحات اینترنت در کشورهای توسعه یافته مطرح نیست. صفحه اول سایت یاهو علاوه بر موتور جستجوگر، امکانات جالب و مختلفی را به کاربر می دهد که خیلی بیشتر و باکیفیت است. حتی گوگل با ارائه سرویس iGoogle هنوز به پای یاهو نرسیده است.

مجله الکترونیک
هر دو دارای سیستم ارائه مجله الکترونیک هستند. Yahoo Groups و Google Groups. اما امکانات یاهو اصلاً قابل مقایسه با گوگل نیست. برای همین گروه های تفریحی و اجتماعی بیشتری در یاهو مشغول می باشند. اما گوگل تازه وارد ممکن است بزودی سیستم ارائه دهد تا کاربران بیشتری از گوگل استفاده کنند.صندوق پست الکترونیک مجانی
Gmail با وجود تازه بودن ولی خیلی سریع گسترش یافت. در ابتدا برای عضویت در آن باید با دعوت نامه ثبت نام می کردی و اکنون ثبت نام آن برای همه علاقه مندان آزاد و مجانی است.


البته یاهو چون قدیمی تر است خیلی ها هنوز آنرا به عنوان صندوق پست الکترونیکی مجانی برتر می شناسند.


سرعت گوگل برای باز کردن پیغام ها بالاتر است ولی برای باز شدن برای اولین بار نیاز به سرعت مناسبی است و بعضاً کاربر ایرانی مجبور به باز کردن فرمت ساده آن است.


چندی است یاهو سیستم Beta خود را ارائه داده است با همان سیستم گوگل ولی با ویژگی و ابزارهای بیشتر اما پیچیده تر برای کاربران مورد علاقه ارائه داده است.


از برتری گوگل اینست که قابلیت استفاده از POP3 برای نرم افزارهای پیغام الکترونیکی خوان مانند OUTLOOK به کاربران داده شده است. همچنین شما می توانید یک کپی از ایمیل خود را برای ایمیل دیگری ارسال کنید. اما یاهو این ویژگی ها فقط به کاربرانی که هزینه اضافی پرداخت می کنند ارائه داده است.


ابزار دفترچه یادداشت و ایجاد پوشه و نظم دادن به پیغام ها در یاهو خیلی بهتر از گوگل است.


چند ویژگی دیگر مانند ثبت نام آدس های الکترونیکی دیگر در یک حساب کاربری در هر دو موجود است.

تبلیغات گوگل و یاهو
سایت یاهو بیشتر در تبلیغات در سایت های بزرگ و پربیننده سرمایه گذاری کرد و کد به ازای هر کلیک (per click) را برای این سایت ها سرمایه گذاری کرد.


اما سایت گوگل به همه سایت ها و حتی وب لاگ ها اجازه داد تا از کد گوگل در این زمینه استفاده کنند. با این کار گوگل در این زمینه از یاهو جلو زد.


هر دو سایت هم در جستجوهای خود در ارائه تبلیغات و بالا آورده سایت هایی که برای نمایش شان هزینه پرداخت کردند مشغول می باشند.


امکانات مهم و قدرتمند دیگری هم وجود دارند که تعدادی از آنها در ادامه نام برده شده است؛
برای گوگل می توان به سرویس های؛ کتاب آنلاین - گوگل کد - مدارک و اسناد دانشگاهی گوگل - خبرخوان - iGoogle - گوگل خوان که سیستمی شبیه blogroll است - و اخیراً مرورگر گوگل! - خبرخوان از دیگر سایت ها - Google Map - یوتیوب - Orkut -
برای یاهو می توان به سرویس های؛ اخبار یاهو - صفحه تجاری یاهو - صفحه زنان - بازی های یاهو - کتاب زرد - My Yahoo. - صفحه ورزشی - سلامت - یاهو فیلم - یاهو ویدیو


این طور که بنظر می رسد، یاهو برای خانواده ها مورد توجه تر است. اما گوگل مورد توجه قشر جوان است. مخصوصاً امکانات قوی آن برای وب لاگ ها. نکته جالب تر اینکه این قشر جوان بهمراه گوگل بزرگ و بزرگ تر می شوند . با این حساب یاهو کم کم از دور خارج خواهد شد. در گزارش ها آمده است که با این سرعت گسترش و عمومیت یافتن گوگل، چندی نخواهد گذشت که بتواند تمام دنیا را چه از نظر سیاسی چه از نظر فرهنگی و چه از نظر عقیده ای کنترل کند.


یک مثال ساده که متوجه قدرت گوگل شوید؛


شما بدنبال مقاله خواصی هستید. گوگل را باز می کنید و لغات کلیدی مقاله را وارد می کنید. گوگل لغات را بررسی و بعد از گذراندن از فیلتر ها خود، مقالات مورد تاییدش را نمایش و آنهایی را که دوست ندارد، حذف و یا در صفحات بعدتر قرار می دهد. حالا روزانه چند میلیون نفر در این فیلتر گوگل می افتند یک تهدید بزرگ به حساب می آید.

منبع: http://adminpc.blogfa.com
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2164)
RSS comment feed
کد خبر: 19449

نظرات ارسال شده

1
# sh (يکشنبه 31 مرداد 1395 11:47 ق.ظ)
سایت بسیار خوبیه ممنون
هاست

ارسال نظر جدید

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت