راهنمای ثبت نظریه کارشناسی راهنمای ثبت نظریه کارشناسی
جمعه 25 خرداد 1403      09:03
 
 
 


 

منوی داخلی
خانه
راهنمای ثبت نظریه کارشناسی
آزمون کارگزاری گمرک
خدمات ثبتی و حقوقی
مقالات
تالار گفتگو
تماس با ما
Customs Clearance
International Reg
آمار بازدید
کارشناس رسمی دادگستری
کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس رسمی ، کارشناس گمرکی ، کارشناس بازرگانی، کارشناسان رسمی دادگستری، کارشناس رسمی امورگمرکی، کارشناس دادگستری گمرک

روش ارائه نظریه کارشناسی از طریق سامانه خدمات الکترونیک قضایی 

 

برای استفاده از این سامانه نیاز به رعایت موارد زیر می باشد :

 

1- ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیک(ثنا) از طریق لینک: http://sana.adliran.ir/Sana/Index#/RealRegister

 

2- اخذ امضاء الکترونیکی ، که با در دست داشتن اصل کارت ملی، شناسنامه و کد پستی دقیق محل زندگی خود به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و درخواست دریافت امضای الکترونیکی کنید.

 

3- تنها در خصوص پرونده هایی که برای آنها ابلاغیه الکترونیکی برای کارشناس صادر شده باشد ، امکان تهیه و ارسال گزارش وجود دارد. برای ابلاغیه های دستی و خارج از سیستم، سامانه به کارشناس اجازه تهیه و ارسال گزارش را نمی دهد.

 

1️⃣ ابتدا از طریق لینک زیر به سامانه وصل شوید: http://www.adliran.ir/Expert/Index و بعد از وارد کردن شماره ملی و رمز شخصی به صفحه دیگری هدایت می شوید که رمز موقت را از شما می خواهد. رمزهای فوق در زمان ثبت نام در سامانه ثنا بصورت SMS به گوشی شما ارسال شده است.

 

2️⃣ گزینه " تقدیم نظریه کارشناسی" را بزنید

 

3️⃣اگر قبلا پیش نظریه ای ارسال نموده و کد رهگیری دریافت نموده اید در مستطیل بالا جنب جستجو ، کد رهگیری را وارد کنید و برای ویرایش بر روی گزینه " ثبت و ویرایش نظریه کارشناسی" کلیک نمایید. در غیر اینصورت گزینه "نظریه کارشناسی جدید" را زده و سپس در سوال {آیا با ثبت � نظريه كارشناس � جدید موافق هستید ؟} بلی را انتخاب نموده و در ادامه گزینه "ثبت و ويرايش نظريه كارشناسي" را کلیک نمایید
 

 راهنمای ارائه نظریه کارشناسی به صورت الکترونیک در سامانه ثنا

4️⃣ در قسمت موضوع یکی از موضوعات مثلا "تسلیم نظریه کارشناسی" را انتخاب نموده و چنانچه موضوعات دیگری مد نظر شماست " افزودن " را کلیک نموده و موضوع جدید را انتخاب و اضافه نمایید.سپس گزینه "مرحله ی بعدی" را بزنید.

 

5️⃣در مرحله بعدی، ورود اطلاعات به سه طریق امکانپذیر می باشد: 1-شماره پرونده و ردیف فرعی 2- شعبه رسیدگی کننده و شماره بایگانی 3- شعبه رسیدگی کننده و شماره پرونده شماره شعبه رسیدگی کننده در صدر برگه های ابلاغ قضائی کارشناسی چاپ گردیده است. بعنوان مثال " 12345 - شعبه اول دادیاری دادسرای نظامی استان ...." بعد از وارد نمودن شماره شعبه در صفحه اطلاعات پرونده، سیستم به صورت اتوماتیک، نام شعبه را که همان شعبه اول دادیاری دادسرای نظامی استان .... می باشد را نشان خواهد داد. شماره بایگانی یا شماره پرونده را وارد نموده و گزینه نارنجی رنگ بازیابی پرونده را بفشارید. در سطر زیرین ، مشخصات پرونده دانلود خواهد شد.

 

6️⃣در صفحه بعدی یعنی مدارک گزینه " افزودن " را بزنید و در قسمت های مربوطه نوع مدرک،مرجع قضائی،تاریخ ابلاغ و شماره و تاریخ مدرک را در قسمتهای مربوطه درج نماییدو سپس استعلام مدرک (دکمه نارنجی رنگ)را کلیک کنید

 

7️⃣ به مرحله ارائه کننده بروید و بعد از وارد نمودن کد ملی و تاریخ تولد ، گزینه استعلام ثنا (دکمه نارنجی مجاور تاریخ تولد) را کلیک کنید. سامانه مشخصات شما را ظاهر می کند.

 

8️⃣ به مرحله بعد یعنی ورود متن بروید و متن دلخواه را تایپ و سپس دکمه "ثبت موقت" را بزنید. کد رهگیری در بالای صفحه سمت چپ به شما نشان داده می شود.

 

9️⃣به صفحه اول یعنی مرحله 3️⃣ برگردید و شماره کد رهگیری را در مستطیل مربوطه درج نمایید.سایر گزینه ها فعال می گردند گزینه منضمات را انتخاب کنید جهت ثبت پیوست مراحل زیر را طی نمایید :

 

▪️ مرحله ی اول : در این مرحله نوع پیوست را انتخاب و بعد از تکمیل اطلاعات نوع پیوست ، دکمه ی ثبت و ویرایش پیوست را بزنید .

 

▪️ مرحله ی دوم : در این مرحله بعد از ثبت نوع پیوست ، از جدول بالا ، پیوست مورد نظر را انتخاب نمایید تا قسمت بارگذاری فایل فعال شود ، بعد از انتخاب ، می توانید فایل های مورد نظر خود را بارگذاری نمایید ، در این مرحله بعد از بارگذاری فایل های پیوست ، نیازی به زدن دکمه ی ثبت و ویرایش پیوست نیست .

 

▪️ توجه : پس از ثبت یا ویرایش پیوست ، در صورتی که فایلی را حذف یا اضافه نمودید حتما دکمه ی ثبت و ویرایش پیوست را بزنید .

 

توجه : پس از بارگذاری پیوست مورد نظر جهت تایید نهایی پیوست دکمه ی ( ✅) تایید را کلیک نمایید

 

0️⃣1️⃣بازگشت به فهرست را بزنید

 

1️⃣1️⃣گزینه آماده سازي جهت محاسبه هزينه و ارسال را کلیک کنید در صورت تایید مطالب اعلامی ، دکمه آماده سازی را بفشارید. به پیام تاییدی پاسخ دهید. 2️⃣1️⃣بازگشت به فهرست را بزنید

 

 

 

3️⃣1️⃣ گزینه چاپ اولیه را بزنید فایل متنی قابل چاپ با عنوان "مکاتبات کارشناس با مراجع قضائی" به شما نشان داده خواهد شد

 

4️⃣1️⃣ اخذ امضای الکترونیک

 

5️⃣1️⃣ارسال به مرجع قضايي و نمايش خلاصه نظريه كارشناسي

 

راهنمای ارائه نظریه کارشناسی به صورت الکترونیک در سامانه ثنا

 

جهت مشاوره تماس بگیرید

 

09123707174

 

02144381154

 

کارشناس رسمی

کارشناس دادگستری

کارشناس امورگمرکی

کارشناس امور گمرکی

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری گمرکی

کارشناس رسمی گمرکی

کارشناس رسمی امور گمرکی

کارشناس دادگستری گمرک

کارشناس دادگستری بازرگانی

 

شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری کشور

 

سامانه کارشناسان قوه قضاییه

 

لیست کارشناسان رسمی دادگستری

 

سامانه کارشناسان رسمی دادگستری

 

نمونه سوالات کارشناس رسمی دادگستری

 

جستجوی کارشناسان رسمی دادگستری

 

سامانه کارشناس رسمی دادگستری

 

تعرفه کارشناسان رسمی دادگستری

 

کارشناس رسمی،کارشناس دادگستری،کارشناس امورگمرکی،کارشناس امور گمرکی،کارشناس رسمی دادگستری،کارشناس رسمی دادگستری گمرکی،کارشناس رسمی گمرکی،کارشناس رسمی امورگمرکی،کارشناس دادگستری گمرک،کارشناس دادگستری بازرگانی، تعرفه کارشناس رسمی، حق الزحمه کارشناسی، هزینه کارشناس رسمی، انتخاب کارشناس رسمی

 

کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس رسمی ، کارشناس گمرکی ، کارشناس بازرگانی، کارشناسان رسمی دادگستری، کارشناس رسمی امورگمرکی، کارشناس دادگستری گمرک